Problemy trawienne

Problemy z systemem trawiennym, bóle brzucha, nadwaga to często wynik niewłaściwej diety oraz brak aktywności fizycznej.

Błonnik jest substancją niezwykle bardzo ważna w naszej diecie . Po spożyciu chłonie wodę i pęcznieje w przewodzie pokarmowym, dając poczucie sytości – w ten sposób zapobiega tyciu. Obecność błonnika zwiększa perystaltykę i przyspiesza proces wydalania masy pokarmowej.

Skraca to czas kontaktu toksycznych substancji obecnych w żywności ze ścianą jelit. Skraca także czas absorpcji tłuszczów, zmniejsza wchłanianie cholesterolu i triglicerydów.

Problemy trawienne:

  • zgaga
  • wzdęcia
  • zaparcia
  • zespół jelita drażliwego
  • zakażenie  Helicobacter pylori.

Bolesne dolegliwości , a niekiedy zaburzenia odżywiania pojawiają się po uszkodzeniu wątroby, trzustki, błony śluzowej żołądka i jelit.

Najczęstszą przyczyną zaburzeń w trawieniu i wchłanianiu składników pokarmowych jest uszkodzenie błony śluzowej  jelit lub innego odcinka  przewodu pokarmowego, zapalenie żołądka i jelit jest stanem  zapalnym błony śluzowej wyścielającej żołądek i jelita. Prowadzi ono do wymiotów i biegunek – zwykle z kurczami żołądka i bólami kolkowymi, nieco podwyższona temperatura i utrata płynów. Czasami w wymiocinach i kale pojawiają się ślady krwi. Schorzenie t jest spowodowane infekcją bakteryjną lub wirusową

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz