Kategorie
O

Odtruwanie

Toksyny są wszędzie – w jedzeniu które spożywamy, w wodzie którą pijemy, w powietrzu, którym oddychamy i w wielu produktach, z których korzystamy na co dzień. Nasze jelito grube ma ponad 400-500 różnego rodzaju „lokatorów”.

Zanieczyszczone jelito grube może bezpośrednio przekazywać toksyny, powodując choroby do sąsiadujących narządów takich jak: nerki, wątroba, trzustka, śledziona, u kobiet macica, jajniki, u mężczyzn prostata.

Toksyny są przyczyną poważnych zaburzeń w systemie organizmu, osłabiając go i sprawiając, że staje się bardziej podatny na różne problemy zdrowotne.

Jeśli decydujemy się na oczyszczanie organizmu należy  uruchomić podstawowe kanały wydalnicze : jelita, wątrobę, nerki, aby mogły sprawnie usuwać toksyny
Odtruwanie jest wskazane nie tylko wtedy, gdy walczysz z nadwagą, ale zawsze, kiedy chcesz poczuć się rześko i zdrowo.

Zanim podejmiesz kurację, powinnaś przez kilka dni przygotować się do niej. Stopniowo ograniczaj porcje tego, co zwykle jesz, rezygnując przy tym całkowicie z wędlin, słodyczy, alkoholu, kawy, czarnej herbaty i soli. Jedz za to jak najwięcej warzyw i owoców oraz grube kasze i pieczywo z pełnego przemiału.

  • Po zakończeniu kuracji najpierw wprowadź do diety warzywa, a dopiero po 3-4 dniach nabiał i mięso.
  • Dużo pij. Podczas postu organizm łatwo się zakwasza i odwadnia. By temu zapobiec, koniecznie wypijaj 2-3 litry wody mineralnej dziennie (chyba że w konkretnej kuracji są inne zalecenia).
  • Zapomnij o wszelkich używkach. Podczas kuracji oczyszczających absolutnie zakazane jest palenie papierosów, picie alkoholu i kawy. Najlepiej pozbądź się ich z domu.
  • Przy niektórych kuracjach (zwłaszcza dłuższych) wskazana jest lewatywa. Stosuje się ją przez pierwsze trzy dni. Wystarczy jeśli zaaplikujesz ją sobie raz dziennie – rano,
  • Rozstań się z kosmetykami. Skóra ma swobodnie „oddychać” i pozbywać się toksyn. Do pielęgnacji wystarczy woda i suchy masaż.
  • Pamiętaj o higienie jamy ustnej. Oprócz starannego mycia zębów konieczne jest czyszczenie języka (2 razy dziennie). Podczas postu pojawi się na nim większy nalot.
  • Ruszaj się na świeżym powietrzu. Zalecana jest również spokojna jazda na rowerze.

Dodaj komentarz